Why I Love Retinol? The Super Hero Skincare

אני חושבת שרובכם כבר שמעתם על רטינול. ככל הנראה עדיין לא ניסיתם, כשבד”כ הסיבה היא חוסר ידע או מידע מוטעה. רטינול התגלה כבר לפני כמה עשורים ולאט לאט התגלו ההשפעות המדהימות שיש לו על העור. ולדעתי זה המרכיב העיקרי, המרכזי והיחיד שיש לו השפעה מורגשית, עם תוצאות שאפשר ממש לראות בתוך תקופה קצרה יחסית, בהצערת העור.

התחלתי להשתמש ברטינול לפני כשלוש שנים, קניתי אז את הסרום הכי מפורסם שהיה אז ועדיין! LUNA של Sunday Riely. מאז הזכרתי את הסרום אין ספור פעמים. בתוך תקופה קצרה , העור נראה נפלא: מוצק, בהיר יותר, מלא לחות ופשוט זוהר. וכל הטוב הזה, מכמה טיפות כחולות מידי לילה.. כל זה בולט גם על רקע העובדה שהעור שלי מטופח מגיל צעיר וזה הכי בלט, כשנגמר לי הסרום וניסיתי משהו אחר. אני בכל אופן לא יודעת או לא מצאתי, משהו שמשפיע על העור כמו רטינול.

הפוסט הוא ניסיון שלי לרכז לכם בתמציתיות מה זה רטינול, איך משתמשים בו והכי חשוב איך לבחור את המוצר שמתאים לכם, מבין אלפי המוצרים שיש בשוק.

מה זה רטינול

רטינול הוא שם כללי לכל התצורות של ויטמין A, שאינו מיוצר בגוף באופן טבעי. רטינול התגלה כבר לפני כמה עשורים ואחרי הרבה מאוד מחקרים, הוכח באופן מובהק שבין כל המרכיבים הידועים לנו היום- לרטינול יש את הכי הרבה השפעה על העור. בזכות אינטרקציה טובה שיש בינו לבין העור. זו מולקולה פעילה, שהופכת באופן איטי לחומצה רטינואית, על ידי אנזים שיש בעור וחודרת עמוק לתוך העור. וכך הרטינול מגביר או מעצים, את קצב התחדשות התאים בעור. מגביר את ייצור הקולגן ובעצם, הוא פתרון לכל הבעיות שיש לנו בעור- אקנה, קמטים, מיצוק העור פגמנטיה עור דהוי ועייף. בקיצור – נשק האולטמטיבי במלחמה באנטי אייגיינג.

רטינול הוא הצורה שנגישה לכולם ללא צורך במרשם מרופא. בצורה מאוד כללית אומר שרטינול הוא פחות מרוכז מרטנואיד שאפשר לקבל רק במרשם רפואי ולכן , רטינול אפשר לקנות כמו כל מוצר קוסמטי שקונים מהמדף. אבל זה לא אומר שהוא פחות יעיל. פשוט לוקח קצת יותר זמן לרטינול להפוך לחומצ. מצד אחד אומנם המשמעות שלוקח יותר זמן לראות תוצאות, מצד שני הפעילות האיטית יותר מאפשרת לעור להסתגל ומצמצמת את הפוטנציאל לרגישות בעור.

מה שחשוב להדגיש שיכולות להיות לרטינול תוצאות לוואי שאפשר למנוע בשימוש נכון, כפי שתראו ברהמשך.

MURAD- Retinol Youth Renewal serum

הסרום של מיורד משך את תשומת ליבי כבר לפני מספר חודשים. בסופו של דבר קניתי סרום אחר, אבל עכשיו כשהסרום הזה נגמר, אני שוקלת שוב האם לקנות את זה של מיורד. בצעירותי השתמשתי במוצרים של מיורד שנים והם זכורים לי מאוד לטובה. רמת המחירים של המותג היא בטווח הממוצע, לכיוון הגבוה. הסרום הזה עולה כ- 70 ליש”ט.

באתר של מיורד, יצרנית מתארת שהסרום מיוצר בטכנולוגיה חדשנית שהומצאה על יד דר מיורד עם פעולה משולשת- רטינואיד שפועל במהירות, רטינואיד שמשתחרר באיטיות כדי למנוע גירוי של העור ורטינול שמאיץ את התחדשות התאים- אחת הפעולות העיקריות של הרטינול שבזכותה העור מתחדש, הופך רענן וזוהר. ומשלב חומצה הילורנית בנוסף לריטנול. מתאים לכל סוגי העור. היצרנית מצהירה שבניסטיים שנעשו- למעלה מ- 90% דיווח על הפחתת הקמטים בתוך שבועיים.

Murad Retinol Youth Renewal Serum
https://www.cultbeauty.co.uk/murad-retinol-youth-renewal-serum.html

מתי משתמשים ברטינול– רק בלילה. רטינול רגיש לאור. לכן בדכ המיכל שבו יהיה הנוזל הוא כהה וצריך לשמור את הסרום תמיד במקום מוצל אחרת הוא יתקלקל. כך שאם תמרחו בבוקר וצאו לשמש, הרטינול לא יעבוד. בנוסף, הרטינול חושף שכבה בעור, לכן בבוקר חובה למרוח קרם הגנה. זה אחד הדברים הכי חשובים אם רוצים לקבל תוצאות ולשמור על העור. אם כבר טיפלנו בכתמים, והבהרנו את העור מעט, לא הגיוני שנצא לשמש עם עור חשוף .

איך משתמשים– ה ד ר ג ת י ו ת. מילת המפתח בשימוש נכון ברטינול. זה חומר מאוד פעיל. לכן חשוב מאוד לשים לב לריכוז. מתחילים במוצר עם 0.3% של רטינול. וגם בריכוז כזה מתחילים בפעמיים בשבוע- ראשון ורביעי. למשך שבועיים בערך ואחרי זה אפשר להתחיל למרוח לילה כן, לילה לא ואם הכל תקין- אפשר להתחיל להשתמש מידי לילה.

מדובר בכמה טיפות מידי לילה. מאחר ורטינול מייבש, לפעמים ממליצים למרוח קרם לחות אחרי. מאחר ורטינול הוא חומר מאוד פעיל אני מעדיפה לא לערבב משקאות.. אחרי שאני מנקה את הפנים בערב, אני מורחת את הרטינול וזהו. דרך אגב, בכלל הנטייה של רטינול לייבש, תראו שעל רוב הסרומים כתוב oil, כלומר הם החברות עצמן כבר משלבות בתוך הסרום סוגים שונים של שמנים, לרכך את העור.

לאיזה סוגי עור- על הרבה מוצרי רטינול כתוב מתאים לכל סוגי העור. אבל למי שיש עור רגיש, ובכלל כל מי שלא בטוח, תמיד עדיף לבדוק ,להיוועץ עם סמכות מקצועית וכאמור- להתחיל עם מוצרי מאוד עדין ובשימש הדרגתי.

Sunday Reily- A+High Dose Retinoid serum

למי מיועדרק למי שרגיל להשתמש ברטינול ורוצה לעבור לשלב הבא

הסרום הזה הוא השלב הבא למי שהשתמש ב- luna. מדובר סרום עם ריכוז הכי גבוה של תצורת ויטמין A שאפשר להשיג ללא מרשם.

ריכוז של 5% מבטיח תוצאות רציניות. הסרום הוא אחד הנמכרים בשנים האחרונות והצליח מאוד. כמו ב- luna הנזול במיכל בצבע כחול כהה, נועד למנוע חשיפה של הסרום לאור. בשונה מה- luna שהיה נוזל כחול שהפך שקוף על העור, הסרום הזה הוא קרמי. באתר היצרנית מצויין שמתאים לכל סוגי העור, ומתאים גם למי שמעולם לא השתמש ברטינול.אבל למי שמשתמש ברטינול בפעם הראשונה, צריך להשתמש באופן הדרגתי.

סאנדיי ריילי הוא אחד ממותגי הטיפוח הכי איכותיים שיצא לי להשתמש. המחירים גבוהים, אבל, עדיין לדעתי ברמה סבירה מאוד למוצרי טיפוח באיכות גבוהה. הסרום הזה- הוא אחד היקרים בקו המוצרים שלהם. 50 מי”ל- 100 ליש”ט, 30 מי”ל- 70 לישט ב- cult.

Sunday Riley A+ High-Dose Retinoid Serum
https://www.cultbeauty.co.uk/sunday-riley-a-high-dose-retinoid-serum.html

Medika8-Crystal Retinal 3

למי מיועד- למתחילים ריכוז של 0.3%

גיליתי את המותג הזה בשנה החולפת, בשיטוט הרגיל שלי באתרים, כל פעם שנגמר לי מוצר כלשהו ואני מחפשת משהו חדש. כרגע אני משתמשת בשלושה מהמוצרים שלהם:

קרם לחות Daily Radiance Vitamin C סרום Bakuchiol Peptides סרום רטינול לילה Retinol 6TR Intense. האחרון עומד להיגמר ואני מחפשת מה לקנות.

מה שמשך תשומת ליבי היא פילוסופיית הטיפוח של מייסד המותג: ויטמין c בבוקר, ויטמין A בערב. גישה שאני מאמינה ופועלת על פיה, בשנים האחרונות. אני מרוצה מכל המוצרים, בעיקר מורגש על העור שלי תוספת הלחות. אני פחות יכולה להצביע על הפחתת קמטים או הבהרה, רבל בהחלט העור מוצק ותמיד מלא לחות וזה השיג לא מבוטל.

ל- Medika8 יש סדרת של סרומים רטינול ללילה CYRRSTAL שמתקדמים בה ממוצר למוצר. המוצר בתמונה הוא השלב הראשון, הרמה הנמוכה ביותר של רטינול שמיועדת למי שלא להשתמש בכלל ברטינול. הסדרה מגיעה עד ריכוז של 0.8%ומדברים על מוצר נוסף בריכוז גבוה יותר שעתיד לצאת בקרוב.

לדברי היצרנית, מדובר בצורה חדשה ומהפכנית של ויטמין A ,ייחודית למדיקה8 והמהירה הרבה יותר מפעילות הרטינול. בתוך 4 שבועות מבטיחים שהצרכן יראה תוצאות.

45 ליש”ט ל- 30 מי”ל.

Medik8 Crystal Retinal 3
https://www.cultbeauty.co.uk/medik8-crystal-retinal-3.html#af=cat2%3askincare_serums&cip=77.138.12.236&isort=globalpop&lgkey=https%3a%2f%2fwww.cultbeauty.co.uk%2fmedik8-crystal-retinal-3.html&lgsku=MED014&lot=json&method=and&p=R&rk=47&rsc=p07rsXTh8mlhB9AW&ts=json-full-uk&ua=Mozilla%2f5.0%20%28Windows%20NT%2010.0%3b%20Win64%3b%20×64%29%20AppleWebKit%2f537.36%20%28KHTML%2c%20like%20Gecko%29%20Chrome%2f90.0.4430.212%20Safari%2f537.36&uid=809575273&url=https%3a%2f%2fwww.cultbeauty.co.uk%2fmedik8-crystal-retinal-3.html&w=*

Dermalogica- Retinol clearing oil

https://www.dermalogica.co.il/

לדרמלוג’יקה יש אתר ישראלי, ומתוכו אני מצטטת את דברי היצרנית על המותג:

תכשיר חדש לטיפול בפצעים ובעור בעייתי הנגרמים כתוצאה מסטרס, סגנון חיים, תזונה או שינויים הורמונאליים. תכשיר מהפכני המשלב רטינול  + חומצה סליצילית הפועלים בסינרגיה בפורמולה אחת, המיועדת לטיפול גם בפצעים בעור וגם בהפחתה של סימני הזדקנות מוקדמת.

חומצה סליצילית משפרת ומונעת התפרצות של פצעונים בעור + רטינול עוצמתי בשחרור מושהה, המסייע בהפחתת מראה הקמטוטים, שיפור כתמי הפיגמנטציה לעור חלק ובהיר יותר במשך הלילה.

צירפתי קישור לאתר הישראלי של המותג אצלם התכשיר עולה 399 ש”ח

ב- allbeauty התכשיר עולה 293 ש”ח הקישור בתמונה .

Active Clearing Retinol Clearing Oil 30ml
https://www.allbeauty.com/il/en/1239653-dermalogica-active-clearing-retinol-clearing-oil-30ml?abref=GoogleShoppingCsIlGoogleIlSandgoogleIlB&utm_source=PLA&utm_medium=CPC&ref=%7Badtype%7D&utm_campaign=%28IL%3AWhoop%21%29_All_Products&utm_adgroup=&gclid=Cj0KCQjwkZiFBhD9ARIsAGxFX8Ap4y2rlBxYxugOURkWRSEm3vSHEWZabFFp9FboT96AJsBsscgAOGwaAijjEALw_wcB

האופציה הנוחה לכיס

Neutrogena-Rapid Wrinkle Repair Retinol Oil

אחד המותגים האהובים עלי, משדר לי רעננות, ניקיון ובעיקר פשטות. הגרסה שלהם לרטינול, גם היא מגיעה בצורת שמן. באתר של ניוטרוג’ינה מצויין כי מדובר בריכוז של 0.3% רטינול sa שהוא רטינול הרבה יותר חזק מכל צורה אחרת של רטינול ומבטיחים תוצאות בתוך שבוע! חייבת לומר שצריך הרבה בטחון להבטחה כזו.

100 ש”ח ב- iherb ל- 30 מי”ל.

https://il.iherb.com/pr/Neutrogena-Rapid-Wrinkle-Repair-Retinol-Oil-1-fl-oz-30-ml/100042?gclid=Cj0KCQjwkZiFBhD9ARIsAGxFX8C6LC2547pjhJ7PhYx67R3Hzn7OM-agE7EQiAYi5cQaKdziClSMX28aAmGgEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

להתראות,

מיכל 22.5.21

פוסטים אחרונים

New Eyeshadow Palettes- June 2023
New eyeshadow palettes June 23
Laneige- K Beauty skin care
Laneige – K Beauty skin care

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: