Cleansers and Exfolaitors -הסבון לא בוכה פה- עור פנים זוהר

הפעם פוסט פחות צבעוני, יותר בשחור לבן… ברונזרים, היילייטרים, כל הגלואו ואילומינטיים למיניהם, הרבה יותר מושכים, אבל קודם כל חיוי שהבסיס יהיה טוב, על מנת שכל האיפור שמעליו ייראה טוב.

רוטינת טיפוח בסיסית אינה צריכה לכלול יותר מארבעה מוצרים: סכון פנים, סרום, קרם לחות ביום, מסכה בלילה. זו דעתי. מסנן קרינה הא מובן מאליו. וותרו על הכל, חוץ ממסנן קרינה מידי יום. קרם עיניים- הדעות חלוקות: יש אומרים שהוא מיותר יש טוענים שהוא חיוני.

אז הנדבך הראשון הוא סבון פנים. ניקוי עור הפנים מאיפור, לכלוך, הסרת תאי עור מתים חיוני כדי ששאר מוצרי הטיפוח שנמרח מעל, יחדרו לעור ויפעלו. ביופ, בתעשיית היופי יש השקעה עצומה במחקר, טכנולוגיה מדע כדי לשפר את המוצרים, למצוא מרכיבים יותר טבעיים, פחות סינטטיים, להימנע משימוש במרכיבים שהיום ידועים כמזיקים לעור. יש מגוון אדיר של סבון ניקוי לפנים, שעלו ברמה. לא רק ניקוי פנים, בעצם, בעיקר, לא רק ניקוי הלכלוך. אנטי אייגינג, לחות, אלסטיות וגם מריכיבים שנועדו להרגיע את הנפש. כן.

בחלוקה מאוד רחבה וגסה: קלינסרים הם סבון פנים, אקספויליטרים הם יותר מסיביים. מה תבחרו – תלוי בכם כמובן. סוג העור, העדפה אישית, צורך וכו. בשנים האחרונות אני משתמשת בעיקר ב- exfoliators. ובאילו שמכונים פיזיים. אני אוהבת את תחושת הסקראב, ההרגשה שבאמת אני מנקה טוב טוב את העור. המוצרים בהם השתמשתי, שתראו בהמשך, שייכים לקטוגריה הזו בעיקר.

שניים מהרכיבים בהרבה מאוד מוצרי טיפוח היום:

  • חומצה סיצליאנית Salicylic Acid- פועלת באמצעות שבירת הקרטין (חלבון שיוצר את השכבות החיצוניות הקשות של העור) ומביאה לקילוף תאי העור המתים שהתקשו ויוצרים את משטח פני העור. חומצה שמתאימה גם לטיפול באקנה:החומר הפעיל פותח זקיקי עור סתומים שגורמים ליצירת הפצעים.
  • סרמידים Ceramides- מהווים מחסום עורי. 1. מונעים התאיידות מים, כלומר, שומרים על לחות בעור. 2. מונעים חדירה של מיקרואורגניזים לעור. כלומר: לכלוך. יש כמה מקורות לסרמידים בע”ח, וגם טבעיים כגון חיטה או אורז, לכן תראו בהרבה מאוד מוצרים, שאחד המרכיבים הבולטים הוא אורז.

עשיתי פוסט שלם על הנושא, אז סיכום קצר: אקספ’ (נקרא להם בקיצור) אמורים לקלף בעדינות את התאים המתים של עור הפנים, שימוש לאורך זמן, יחשוף את שכבת העור מתחת. בריאה, נקייה וזוהרת. יש כאלו שהמרקם שלהם הוא סקראב הם נקראים מקלפים פיזיים , יש כאלו שמורכבים מחומצות שונות והן נקראים כימיים. והם יותר עדינים אין בהם את האלמנט הפיזי של חספוס שיש בגרגרים.

לפני כמה שנים גיליתי את אלו במרקם כאבקה, שבמגע עם מים, הופכת למשחה גרגרית ומקציפה על הפנים. ומאז אני משתמשת רק בסוג הזה לניקוי הפנים בוקר וערב. לי יש עור שמן וזה כנראה ניקוי שמתאים לעור כזה, כי התוצאה היא באמת עור נקי. ללא שחורים, נקבוביות מוקטנות, עור שנשאר, יחסית, מאט לאורך היום.

dermalogica- Daily Microfoliant

זה המוצר בו אני משתמשת היום. שייך לקטגוריה של האקספ’ הפיזיים. אבקה גרגרית שמקציפה עם מים. מבוסתת על מי אורז לקילוף עדין מיקרו כמי שעולה מהשם של העור. למרות שהסקראב בהחלט מורגש. 250 ש”ח, אבל הכמות ענקית, אני משתמשת באופן יומיומי בוקר וערב, בשלושת רבע השנה האחרונה. וזה לא נגמר עדיין. זה מוצר טוב, המותג ידוע ומוכר כאיכותי, אבל בהשוואה למוצר הבא ברשימה, פחות אהבתי.

אם אין לכם זמן לניקוי בוקר וערב, אני אגלה לכם סוד, הרבה פעמים אין צורך. עדיף לנקות את העור כמובן בערב. להוריד את איפור שמרחנו בבוקר למי שמתאפר (אני מסירה עם באלם להסרת איפור. לא חייבים. אבל אתם כבר מבינים שאני אוהבת להתעסק בדברים האלו), ואז לנקות עם קלינסר שמוריד את כל האבק הלכלוך, זיהום האויר ומה לא, שנספג בעור במיוחד ביולי אוגוסט בישראל. בבוקר, אם לא השתוללתם בערב (מפרגנת כמובן למי שכן) מספיק לשטוף את הפנים בבוקר עם מים רגילים. כן. לא צריך שוב פעם סבון.

צריך לזכור שבמיוחד האקספ’ הם פעילים, ועור הפנים הוא בכל זאת עדין יותר משאר הגוף. כמו כל מוצר, יותר מידי עלול לגרום לנזק בעור, עלול לפגוע בחיץ הטבעי שעור הפנים מספק. הרבה פעמים ההמלצה לאקספ’ היא להשתמש רק פעמיים בשבוע, בגלל הקילוף לאורך זמן שהם עושים לעור. אז מה שאני עושה הוא: בבוקר לשטוף את הפנים עם קלינסר ובערב עם אקספ’.

Facial Cleansing Powder, , large

RODIN

זה המוצר הראשון שגיליתי שמגיע כאבקה, זה שייך לקטגוריה של אקס פיזיים. זה מעין סקראב מאוד עדין, בטח בהשוואה במוצר של דרמלוג’יקה בתמונה הקודמת. אחרי ששוטפים ומייבשים את הפנים, העור לח, רך ופלאמפ ממש תענוג. והכי חשוב- לאורך זמן, הקילוף העדין שמסיר את התאים המתים חושף עור בהיר יותר והתוצאה עור קורן. כרגע אפשר להשיג רק באמזון . מאוד מאוד מומלץ. הכמות נראית קטנה, אבל היא תספיק להרבה זמן. צריך מעט מאוד בכל פעם. הוא וקליניק הם הפייבורטים שלי.

הרבה פוסטים הם תוצאה של תחקיר כשנגמר לי מוצר ואני מחפשת לקנות חדש, אני בודקת מה יצא חדש, על מה מדברים ברשתות וכו (וכמעט תמיד קונה בסוף באתר של cult). אז הנה מה כמה מוצרים שיצאו לאחרונה, כמה ממולצים וה אני שוקלת לקנות.

HYDRO BOOST ג'ל ניקוי

Neutrogena- Hydro Boost

סבון לפנים של ניוטרוג’ינה מכיל חוצה הילורואנית מרקם ג’יל מימי, קליל ועדין. מתאים לכל סוגי העור.

באתר של שופרסל be יש מבחר גדול של סבון לפנים: ניוואה, גרנייה, ועוד, בטוח מחירים זול. אני משתמשת בסבון קליל כזה, בדכ בבוקר, לשטיפה מהירה של הפנים, בעיקר מהמוצרים שמרחתי בלילה.

לא ניסיתי עדיין את הסבון הזה, אבל בהחלט שוקלת להכניס אותו בקנייה הבאה באתר.

צירפתי קישור לשופרסל אוןליין 58 ש”ח.בלוק פנטסטיק הוא נמכר ב- 38 ש”ח

https://www.shufersal.co.il/online/he/%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%A4%D7%90%D7%A8%D7%9D-%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%A1%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94-/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%97-%D7%94%D7%92%D7%95%D7%A3-%D7%95%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%A8/%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9D/%D7%92%27%D7%9C-%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%92/HYDRO-BOOST-%D7%92%27%D7%9C-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99/p/P_3574661288345

Murad – AHA/BHA Exfoliating Cleanser

אני השתמשתי שנים רבות במוצרים של דר’ Murad שהקוסמטיקאית שלי החזיקה והיו המשך לטיפול הקוסמטי. אבל זה היה בעבר הרחוק. המותג ותיק, נחשב לאיכותי, מתומחר בטווח בינוני גבוה. נמכר ב- cult וזה אתר שמחזיק בעיקר מותגים היי אנד. ספציפית המוצר הזה מעוצם בהרבה מאוד חומצות, סיצליאנית, בין היתר לחידוש עור עייף ואפור. כ-35 ליש”ט ל- 200 מי”ל. בהוראות ההמצלה היא לשימוש ל פעמיים בשבוע.

https://www.cultbeauty.co.uk/murad-ahabha-exfoliating-cleanser.html#af=cat2%3askincare_cleansers&cip=77.138.12.236&isort=globalpop&lgkey=https%3a%2f%2fwww.cultbeauty.co.uk%2fmurad-ahabha-exfoliating-cleanser.html&lgsku=MUR031&lot=json&method=and&p=R&rk=80&rsc=nKZjDRup3ssFlcby&ts=json-full-uk&ua=Mozilla%2f5.0%20%28Windows%20NT%2010.0%3b%20Win64%3b%20×64%29%20AppleWebKit%2f537.36%20%28KHTML%2c%20like%20Gecko%29%20Chrome%2f83.0.4103.116%20Safari%2f537.36&uid=771249226&url=https%3a%2f%2fwww.cultbeauty.co.uk%2fmurad-ahabha-exfoliating-cleanser.html&w=*

Aurelia- Miracle cleanser

על המותג הזה שמעתי מויין גוס. אחד היוטיוברים הידועים ברשת, שסיפר דווקא על הסרום המדהים של המותג. מדובר ב- probiotic skin care שילוב של טבע ומדע. כמובן, מותג אורגני, נטול אכזריות. בזמנו לא הצלחתי להשיג את הסרום, וכשחיפשתי קרם לחות, קניתי את קרם הלחות מאותה סדרה. קרם לחות מאוד עשיר, אני משתמשת בו כבר חודש בערך, שומר על הלחות בעור לאורך היום.

המירקל קלינסר הוא קרם עדין שמוסס את האיפור הלכלוך. מורכב, ביו היתר, משמן אקליפטוס, קמומיל, רוזמרין. כלומר, לא רק לנקות את העור, אלא גם אמורים להרגיע ולחזק את האלסטיות בעור. 40 ליש”ט 120 מי”ל.

Aurelia Probiotic Skincare Miracle Cleanser

Chantecaille – Foaming cleanser

כנראה שתמיד, בכל פוסט, אני אזכיר את אחד המוצרים של המותג הזה. סבון מקציף של המותג הצרפתי המאוד מאוד יקר הזה, שאני מאוד אוהבת, יצא לי להשתמש בכמה מוצרי איפור, אבל עדיין לא באף אחד מקו מוצרי הטיפוח שלהם.

סבון מקציף, עדין מאוד, ממוסס את האיפור והלכלוך, מבוסס על אורז וגרניום. אורז הזכרתי כסרמיד, כרניום הוא אנטי בקטריאלי. הוא גורם לקילוף דין ויחד עם זאת, יש בו לחות. מתאים לעור רגיל עד שמן. 50 ליש”ט ל- 75 מי”ל. אמרתי- יקר מאוד.

https://www.lookfantastic.com/chantecaille-rice-geranium-foaming-cleanser/11219094.html

מה אני חושבת לקנות:

Elemis - Superfood Blackcurrant Jelly Exfoliator

ELEMIS- JELLY EXFOLIATOR

https://www.beautybay.com/p/elemis/superfood-blackcurrant-jelly-exfoliator/

יש פוסט שלם שעשיתי על מותג הטיפוח הבריטי הפופלארי . מאז קניתי facial oil ששייך לאותה סדרה סופר פוד.

הייתי שמחה לנסות עוד מהמוצרים שלהם. זהו אקספ’ במרקם ג’יל, מתאים לכל סוגי העור לניקוי הפנים בוקר וערב. מכיל אנטיאוקסנדנטים 100 ש”ח לכמות די קטנה- 50 מי”ל

להתראות,

מיכל 18.7.20

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: