Take care 💕 of your skin- מסבון ועד מסכה לטיפוח העור

The 10-step korean skincare routine

יש הרבה דיונים, פרשנויות וניתוחים על הסגר והבידוד, דבר אחד אפשר לומר בוודאות- יש לכולם יותר זמן פנוי. מדברים הרבה על self care, מנקודת המבט של הבלוג -כשיש יותר זמן בבית ופחות יוצאים לרחוב, אפשר לטפל קצת יותר בעור הפנים ממה שעושים בשגרה. לא מדובר בשיטת הטיפוח הדרום קוריאנית, בכל זאת, 10 שלבים מידי יום, מצריך יותר מרק זמן פנוי. אלא, להרחיב מעבר למריחת קרם לחות מידי יום.

הפוסט הזה הוא על כמה מוצרים שניסיתי לאחרונה, כמה מוצרים נוספים שיצאו ושנראים לי מעניינים. אני מאוד אוהבת מוצרי טיפוח, ככל שמתבגרים העור זקוק ליותר מוצרים, שמכילים מרכיבים יותר פעילים. מבחינתי, שגרת טיפוח כוללת: סבון פנים, סבון מקציף, סרום, face oil, קרם לחות, מסנן קרינה וקרם עיניים. מסכה לפנים ומסכה לעיניים הם גם חלק חשוב מהארסנל, בשימוש שוטף של פעמיים בשבוע. בשגרה, טיפול אצל קוסטיקאית הוא חלק בלתי נפרד מטיפול בעור, אבל לאור הנסיבות, הנה מה שאפשר לעשות.

How to Take Care of Your Skin: Dos & Don'ts | Dermstore Blog
https://www.dermstore.com/blog/top_ten/how-to-take-care-of-your-skin/

Exfoliation

השלב הבא בניקוי העור לאחר שטיפת הפנים עם סבון פנים כלשהו, מומלץ פעמיים עד שלוש בשבוע -to exfoliate הסרת שכבה העור העליונה תוך שימוש בחומצות או חומרים כימיים, במטרה למנוע הצטברות של של תאי עור מתים ועידוד צמיחת תאיר עור חדשים. הצטברות תאי עור מתים גורמת לבעיות עור כמו אקנה ונקבוביות פתוחות. כתוצאה מסילוק של התאים המתים, העור יראה פחות עייף, אפור וייראה מואר ומלא ברק בערך כמו לנקות חלון. וכמובן, איפור ייראה טוב רק על עור פנים נקי.

התרגום הנפוץ "פילינג" -קילוף (ומצאתי גם אתרים שמשתמשים במילה שיוף) לא מתאר לדעתי בצורה טובה את הפעולה. נדגיש, כי מדובר בראש ובראשונה על שימוש ביתי, בחומרים בריכוזים נמוכים, שקונים בפארמים למיניהם. כך שמדובר בפילינג שטחי מאוד עדין, בלתי מורגש ולא עמוק, כי פילינג עמוק יכול להיעשות רק באופן מקצועי. עוד הסתייגות חשובה- לא מיועד לבעלי עור רגיש, או יותר מדוייק לומר, בעלי עור רגיש תמיד עדיף שיקבלו קודם ייעוץ מקצועי.

  • מאוד בקצרה- יש שני סוגים של exfoliation:
  • כימי – יכיל לרוב חומצות אלפא הידרוקסיות AHA( גליקוליות וחומצה לקטית) או חומצות בטא הידרוקסיות BHA. פילינג כימי פועל באופן כזה שהחומר ממוסס את הקשרים בין תאי העור כך שקל יותר להוריד אותם, להסיר שמנויות ולכלוך עמוק. הוא יותר משחתי. יש תכשירים שמכילים שילב בין השניים.
  • פיזי– סבונים שיש בהם גרגרים כמו סקראבים שמסירים תאי עור מתים ולכלוך באופן פיזי. הפילינג עדין ובלתי מורגש אלא התוצאה המצטברת לאורך זמן של קילוף עדין .

Good Malecules- Pineapple Exfoliating powder

Good Molecules Pineapple Exfoliating Powder Single
https://www.beautylish.com/s/good-molecules-pineapple-exfoliating-powder-single
Good Molecules-Exfoliating Powder

מאז שגיליתי לפני שנתיים שלוש בערך, את ה- exfoliating powder, אני משתמשת רק בזה כסבון לשטיפת הפנים. יש להרבה מותגים מוצר כזה. השתמשתי ב- RODIN, בזה של Darmologica אני משתמשת עכשיו, את זה של קליניק- ( תמונה למטה) מודה- הכי אהבתי. המוצר של דרמולוגי'קה הוא החזק ביותר- הגרגרייות והסקראב שלו מורגשים הרבה יותר מאלו של קליניק, למשל. כך שבמה תשתמשו יהיה תלוי בהעדפות שלכם, בסוג עור הפנים ובמה צריך לטפל. בכל במוצרים בהם השתמשתי, לא הרגשתי יובש בעור כתוצאה משימוש בהם, ההיפך. אבל, טיפול בעור הפנים הוא מעטפת ושילוב חומרים. אחרי השלב הזה, יבוא שלב של סרום ולחות כמובן שמרווים את העור.

מדובר באבקה שבמגע עם מים הופכת למשחה, מעסים על עור פנים לח מעט ושוטפים. כמות האבקה בה תשתמשו, תקבע את רמת הפילינג. צריך מעט מאוד בכל פעם להקצפה וניקוי (כך שהכמות מספיקה לתקופה ארוכה, עד חצי שנה לפחות). מידי פעם אפשר להשתמש בכמות גדולה יותר, לעסות היטב את הפנים, לניקוי מעט יותר עמוק. בכל מקרה, הדגש הוא על ניקוי נעים של העור מבלי לתלוש את עור הפנים. אבל עדיין זה יהיה ניקיון עמוק יותר מרק סבון פנים, בגלל הגרגריות והפילינג הקטנטנן שהם גורמים.

המוצר של Good Molecules הושק לאחרונה ונמכר בביוטיליש. לא השתמשתי באף מוצר שלהם, עושים לו יחסי ציבור ביוטיוב. מגוון המוצרים באתר של המותג עצמו, מאוד מצומצם, ואין שום אינפורמציה שם על המותג עצמו. אבל ביוטיליש הוא אתר ידוע מוכר ומאוד פופולארי, אז אם הוא נמכר שם, זה מעיד על המוצר עצמו. המוצר מתואר כפילינג פיזי וכימי מבוסס על תמציות צמחיות: אננס, קיווי ופפאיה וחומצות אלפא הידרוקסיות. 16$ מחיר סביר מאוד.

תכשיר ניקוי עם ויטמין סי- Clinique Fresh Pressed

אחד הקלנזרים הכי נעימים בהם יצא לי להשתמש .מאוד אהבתי אותו. הנעימות של העור שמרגיש באמת רך וחלק כמו חמאה. זה די יקר, 28 יחידות ב- 130 ש"ח. כלומר זה מספיק לחודש אחד בס"כ. מה שמייקר כמובן את המחיר הוא האריזה. יחידה אחת לכל שימוש, שזה מאוד נחמד ומאוד הגייני , אבל כמובן שמאוד יקר.

הקישור הוא לאתר ישראלי שגיליתי עכשיו ומתאים לימים טרופים אלו, האתר שולח הביתה. אפשר גם להיכנס לאתר של קליניק ישראל במחיר דומה. https://www.drugstore.co.il/%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%A7-%D7%AA%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-clinique-fresh-pressed-%D7%A2%D7%9D-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%9E%D7%99%D7%9F-c-%D7%98%D7%94%D7%95%D7%A8?gclid=Cj0KCQjwybD0BRDyARIsACyS8muDT0Z2_Cqa86Di1Vf9ZXuQpyxhr3pZKkdqbZla34zSslRf1BVYwzMaAnOQEALw_wcB

שלבי הנחת המוצרים בטיפוח הפנים

הרעיון הוא מהמרקם הקל ביותר והמהיר ביותר לספיגה ועד לכבד ביותר.

מתוך דף האינסטגרם של ספורה

אנה לוטן- קצף ניקוי תה ירוק

מותג ישראלי ותיק של מוצרי טיפוח לעור. פעם היה נמכר רק על ידי קוסמטיקאיות, היום זמין ברשת. זכור לי בעבר שהשתמשתי בכמה מוצרים שלהם. בעבר הרחוק מאוד, חייבת לומר, אבל ההתנסות שזכורה לי כחיובית מאוד. נתקלתי בהם לאחרונה בשיטוט הרגיל שלי, (באתר ישראלי נוסף שאני לא מכירה וצירפתי את הקישור אליו). מוצע שם מגון יפה של מוצרים: סרומים, לחות, מסכות ועוד. סבון מקציף, (שייך לשלב הראשון של ניקוי פנים) מכיל תמצית תה ירוק כנגד חימצון ותמצית חיטה לריכוך העור. 80 ש"ח ל- 125 מי"ל מחיר סביר.

אנה לוטן קצף ניקוי תה ירוק  ANNA LOTAN C WHITE GREEN TEA CLEANSING FOAM
http://www.cosmetical.co.il/items/541574-%D7%90%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%95%D7%98%D7%9F-%D7%A7%D7%A6%D7%A3-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%AA%D7%94-%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A7-ANNA-LOTAN-C-WHITE-GREEN-TEA-CLEANSING-FOAM

Neutrogena-Clear&Soothe moisturiser

אני מאוד אוהבת את המוצרים של ניטרוג'ינה. משדרים לי רעננות וניקיון. קרם לחות הוא מוצר הטיפוח, שמתכלה אצלי הכי מהר, במיוחד בימים שאני בבית, אני נוהגת למרוח כמה פעמים ביום וככל שמתבגרים, כידוע, העור הופך להיות יותר יבש. המוצר הזה מיועד לבעלי עור יבש . זה מוצר בסיסי, הוא לא מבטיח להחליק קמטים, להעלים שנים וכו, הוא מיועד להגברת הלחות בעור.

25 ש"ח ל- 75 מי"ל באתר של lookfantstic. מחיר שקשה להתחרות בו, מלבד 15% הנחה שיש היום על כל האתר,בקנייה של שלושה מוצרים, מקבלים את השלישי בחינם. כאמור, זה נכון להיום. אבל באתר יש מבצעים מתחלפים כל הזמן.האתר ממשיך בשילוח בינלאומי לכל העולם, אבל כמובן שהמשלוח יתעכב בגלל הסגר .

https://www.lookfantastic.com/neutrogena-clear-soothe-moisturiser-75ml/12365128.html

Chantecaille-Flower Harmonizing Cream

מותג צרפתי מאוד יוקרתי, חברת איפור וטיפוח .הזכרתי את המוצרים שלהם פעמים רבות, כל מוצר שם משיקים יפיפיה ומיוחד וברמת איכות וגימור גבוהים. בעבר קניתי ג'יל ברונזר וסומק- שניהם נמרחים ומטשטשים ממש יפה על הפנים למראה פנים טבעי.

קרם מפנק שמטרתו להעיר עור עייף לתת לו אנרגיה להפחית מתחים ולהחזיר את האיזון וההרמוניה. כן. ככה כתוב. כל המוצרים שלהם מכילים רכיבים טבעיים. קרם הלחות הזה מכיל בעיקר תמציות פרחים ורכיבים בוטניים כמו אגזים ושקדים. מותג נטול אכזריות, בכלל, החברה נחשבת פילנתרופית ותורמת הרבה להצלת חיי הבר ורואה חשיבות רבה בשמירה על הסביבה.

זה קרם עשיר מאוד, כבד ויחד עם זאת נספג מהר מאוד ומצריך כמות קטנה לכל הפנים. מעניק תחושה של לחות למשך שעות. מעבר לזה, בעניין הפחתת מתח וכו'- בימים טרופים אלו, צריך קצת יותר מקרם לחות.

Flower Harmonizing Cream, , large
https://www.spacenk.com/uk/en_GB/skincare/moisturisers/day-moisturiser/flower-harmonizing-cream-MUK131450009.html

Juno- super food face oil

סאנדי ריילי הוא שמה של מייסדת המותג והמנכ"לית של החברה שייסדה. הקדשתי לפני כמה חודשים, פוסט שלם למותג, שהוקם בסה"כ רק במהלך העשור שעבר אבל הפך בתוך זמן קצר לידוע ומוכר בכל העולם. עד כה, השתמשתי בשני מוצרים שלהם: luna סרום רטינול ללילה. הסרום הכי טוב בו השתמשתי. למיטב ידיעתי, המוצר הכי מוכר שלהם ואחד הנמכרים ביותר בקטגוריה זו. בכל מקרה, נמצא בראש רשימת הסרומים כמעט בכל רשימה שמפרסמים אתרים ומגזיני יופי. לאחרונה קניתי את סרום היום שלהם – שמכיל ריכוז של 15% ויטמין c , ועל זה אדווח בהמשך אחרי שאוכל להתרשם קצת יותר. יש כמובן המון מוצגים שמוכרים מוצר כזה. בחרתי לספר לכם על זה של סאנדיי ריילי בגלל ההיכרות שלי עם אותם שני מוצרים.

face oil הוא דוגמא למוצר, שביום יום לא הרבה יתעניינו, אבל בתקופת הסגר, זה ייחשב להשקעה מעט גדולה יותר בעור מאשר בשגרה. וזה של סאנדיי ריילי הוא אחד המפורסמים. כללית, מחירי המוצרים של המותג הם בטווח הגבוה, אבל עדיין לדעתי סבירים מאוד למוצרי טיפוח. צירפתי קישור ל- cult – האתר הבריטי המועדף עלי, בעיקר בקנייה של מוצרי טיפוח. חוץ ממה שהאתר מציע: מוצרים הכי עדכניים, אינפורמציה מלאה על כל מוצר ומותג שירות נעים מהיר ומאיר פנים ללקוח, כשמגיעים לקופה, המע"מ יורד ולפעמים יש ש מבצעים נוספים. לדוגמא, אף שהמחיר של המוצר הזה הא 45 ליש"ט ל- 30 מי"ל, בקופה לאחר הנחת קופון ומע"מ המחיר הוא פחות מ- 200 ש"ח. (אפשר לקנות מוצר מוקטן – 15 מי"ל בחצי המחיר).

שמן הפנים הזה מכיל נוגדני חימצון וסופר פוד ( זרעי פירות יער חמוציות,אוכמניות) , זה שמן ללא שמן, שנספג המהירות, מיועד לכל סוגי העור ומכיל גם מסנן קרינה . אפשר להשתמש בוקר וערב. בבוקר אפשר לערבב יחד עם המייק אפ למראה של עור לח מלא ברק ורך, בערב אפשר למרוח אותו לבד וללכת לישון. התוצאה- חידוש עור הפנים- להחזיר חיוניות ונעורים לעור עייף ודוהה.

Sunday Riley Juno Antioxidant + Superfood Face Oil
https://www.cultbeauty.co.uk/sunday-riley-juno-hydroactive-cellular-face-oil.html

sheet masks- Intense Hydration

אי אפשר לטפל על skin care ולא להזכיר מסכות פנים. בפתיח הזכרתי את ה- k. beauty, אז ה- sheet masks הם אחד המוצרים הכי ידועים שהיגר למערב. הזכרתי אותם המון פעמים בעבר. יש המון סוגים, למטרות וצרכים שונים של העור, אני תמיד בוחרת במסכות שמיועדות להגברת הלחות ולכן בחרתי להביא לכם דווקא את זו. אני מאוד אוהבת מסכות בצורה הזו- נוחות שימוש ותוצאה שאפשר לראות מייד. מדביקים על כל הפנים, מורידים אחרי 10-15 דק' ולפחות לכמה שעות, העור נראה זוהר.

saturday skin הוא מותג דרום קוראני. ההסבר שהם נותנים לשם החברה הוא, שכמו שאחרי סופש, ימים שבד"כ אנשים נחים, פחות לחוצים, ישנים עד מאוחר ואז העור נראה יותר טוב, מוצרי החברה ייגרמו לעור להיראות כל יום כמו אחרי שבת. אני תמיד מתלהבת משמות שמותגים נותנים למוצרים השונים. ספציפית, המסכה הזו מכילה חומצה הילורונית ואלוורה, שמזינים ומרגיעים את העור.

חבילה של 5 מסכות ב- 23 ליש"ט, אפשר לקנות מסכה אחת ב- 4.5 ליש"ט. הקישור הפעם הוא לאתר של ביוטי ביי, אבל אפשר למצוא בהרבה אתרים.

Saturday Skin - Quench Intense Hydration Masks
https://www.beautybay.com/p/saturday-skin/quench-intense-hydration-masks/
ערכת כושר YORK 8

ערכה לכושר בבית – שופרסל אוןליין

ערכה מצויינת, לדעתי, לכושר בבית, בשילוב עם היצע אדיר של סרטונים שיש ברשת, אפשר להגיע לרמה של לאימון כמו במכון כושר. כמעט. מחיר 300 ש"ח, יש גרסה מצומצמת יותר ב- 200 ש"ח. https://www.shufersal.co.il/online/he/%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%94%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%9F/%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98-/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%93-%D7%95%D7%A9%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98/%D7%99%D7%95%D7%92%D7%94%2C-%D7%A2%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91-%D7%95%D7%97%D7%99%D7%98%D7%95%D7%91/%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%9B%D7%95%D7%A9%D7%A8-YORK-8/p/P_7296073407232

להתראות

מיכל 10.4.2020

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: