כל מה שרצית לדעת על :RETINOL BEST CREAMS

woman applying cosmetic cream - Royalty-free Face Cream stock vector
https://www.istockphoto.com/il/vector/woman-applying-cosmetic-cream-gm676946032-124267083

רטינול! קרם הפלא שימחק לנו את הקמטים, יעלים כתמים ואקנה ונישאר צעירים לנצח. לא. אבל אם יהיה פעם קרם כזה, רטינול הוא הדבר הכי קרוב בינתיים.. בדכ אני מקפידה לקצר בהקדמות ובכלל לכתוב בתמציתיות, אבל הפעם, הנושא מחייב מעט הסבר. רטינול הופיע לפני 30 שנה בערך, אני חושבת שרטינול בעיקר מוכר לרובנו כטיפול שרושמים רופאי עור לאקנה. אבל התברר שהוא גם מוצלח כטיפול באנטי איג’ינג של העור. אפשר לומר בבטחון שקיים קונסנסוס בקרב דרמטולוגים, שמדובר בתוספת חשובה ומשמעותית לשגרת הטיפוח שלנו, כי יש לו השפעה מוכחת על עור הפנים. מצאו שבמגע עם העור, רטינול הופך מאוד פעיל ומשנה את התנהגות תאי עור מזדקנים- מגביר את קצב חלוקת התאים בעור, מעודד צמיחת תאים ויצור קולגן שמשפיע כמובן על האלסטיות של העור, פחות קמטים- עור מתוח יותר. רטינול במוצרי קוסטמיקה הוא גרסה של ויטמין A – ויטמין שחיוני לתפקוד מערכות שונות בגוף ובין היתר העור. הוכח ששימוש שיטתי סדיר, לאורך זמן, מחולל שינוי בעור. שלוש פעולות שעושה הרטינול הופכות אותו לכלי חשוב במלחמה שלנו לעור פנים צעיר:

  • קרצוף עדין של העור
  • עוזר בייצור קולגן
  • נלחם ברדיקלים חופשיים (זיהום אווויר)

מריחה של רטינול גורמת לקרצוף עדין של השכבה העליונה בעור וכך מבהירה כתמים, משפרת את מקרם העור, מאחידה את הגוון , מיצוק זוהר ברק מה לא?! .

אז איפה נרשמים? במרשם רפואי אפשר לקבל רטינול בריכוז גבוה. אבל בתכשירים קוסמטיים ריכוז החומר נמוך יותר ( נקרא retinoid ) כך שאפשר לקנות אותם כמו שקונים כל קרם. ואין היום חברה שאין לה קרם אחד לפחות שמתהדר בשם רטינול – יש בשוק אלפי קרמים סרומים קלינסרים עם מרכיב של רטינול, חברות משקיעות מליונים במו”פ כדי שהגרסה שלהם תהיה האיכותית ביותר ולעמוד בתחרות. מה שמעניין לציין, שאפילו עדיף, בהתחלה לפחות, להתנסות ברטינול בדרך הזו ולא תכשיר שיש בו ריכוז גבוה יותר. שימוש לא נכון ברטינול יכול לגרום לאדמומיות, קילוף, עור מגורה, יובש. שימוש נכון במוצר יביא משמעותית לתוצאה טובה בנראות של העור. דרך אגב, בגלל שרטינול מייבש את העור לעיתים, ממליצים לבחור תכשיר שמשלב לחות כמו חומצה הילורונית. לתכשיר עם ריכוז נמוך יקח יותר זמן להשפיע אבל הוא ישפיע, בלי חשיפת העור וסיכונו. לא מדובר במהפך בין לילה, אלא בהתמדה לאורך תקופה של חודשים לפחות.

איך בוחרים מה לקנות: תלוי לאיזה שימוש, מה סוג העור שלכם. בעיקרון רטינול מתאים לכל סוגי העור גם לעור רגיש , אבל בעלי עור בעייתי עם אקזמה למשל אסור להשתמש בחומר. עדיף להתחיל כמובן עם תכשיר שאחוז הריכוזיות בו נמוך (הבעיה היא שלא תמיד היצרניות טורחות לכתוב בצורה מלאה על האריזה ) שבעיקר סימכו על השכל הישר שלכם. אם לסכם: שם המשחק הוא לאט ובזהירות… זה לא מסובך להשתמש במוצר, רק צריך לשמור על הכללים.

  • מומלץ מאוד להשתמש במוצרים שמכילים עד 1% רטינול , עדיף להתחיל ב- 0.3% לראות איך העור מגיב .
  • להשתמש רק בלילה– רטינול כאמור חושף את השכבה מתחת לעור שקורצף, ושכבה זו לא כדאי שתהיה חשופה לקרני השמש. בכלל, רטינול מתפרק באור לכן חשוב שהאריזה תהיה אטומה (אפשר לראות אריזות בצבע כחול כהה אטום למנוע חדירה של אור ופגימת התכשיר)
  • חובה למרוח מסנן קרינה ביום – המשך ישיר לסיבה הקודמת. חשוב מאוד להגן על העור שנחשף על מנת לקבל תוצאות טובות.
  • והכי חשוב – להשתמש בצורה הדרגתית. להתחיל פעם בשבועיים, לתת לעור להתרגל, אם אין תופעות לוואי אפשר לעבור לפעם בשבוע ואז כל לילה שני וכו.

כללית, אלו מוצרים יקרים, אבל חשוב לציין שצריך למרוח מעט מאוד בכל פעם, כך שזה יחזיק לכם מעמד לתקופה ארוכה . מניסיון התכשיר שיש לי שתמונה שלו בהמשך אני משתמשת מאז ינואר השנה והוא עדיין לא נגמר. בחרתי את הקרמים לפי: חברות שאני מכירה, מותגים שניסיתי, הצעה של כמה אופציות מחיר, סוגים שונים של קרמים, סרומים וכו בריכוזים שונים של רטינול , אבל כמו תמיד, המשתנה העיקרי הוא נגישות שלנו למוצרים, אז רק אתרים ששולחים לישראל.

קרם לחות ללילה של ניטרוג’ינה– 85 שקלים ב- iherb

יש הרבה אופציות ב- iherb, כדאי להיכנס לבדוק לקרוא ולהחליט מה הכי מתאים לכם.

Neutrogena, Anti-Wrinkle Deep Wrinkle Night Moisturizer, Night, 1.4 oz (39 g)

קרם שמשלב חומצה הילורונית לתוספת לחותhttps://il.iherb.com/pr/Neutrogena-Anti-Wrinkle-Deep-Wrinkle-Night-Moisturizer-Night-1-4-oz-39-g/77366

ROC-Deep Wrinkle- לעור רגיש

טיפול לילה לקמטים. 100 ש”ח 30 מי”לhttps://www.strawberrynet.com/he-il/roc-retinol-correxion-deep-wrinkle-night-cream-30ml-1oz/162679/

Dr. Dennis Gross -Ferulic+Retinol wrincle recovery overnight serum

סרום של אחד ממותגי הטיפוח האיכותיים שיש היום. מאז שהתוודעתי אליו, הספקתי להשתמש בקרם לחות ובקרם עיניים שהיו מעולים. סרום שנמצא ברשימה שלי .375 ש”ח ל- 30 מי”ל.https://www.strawberrynet.com/he-il/dr-dennis-gross-ferulic-retinol-wrinkle-recovery-overnight-serum-30ml-1oz/218706/#

Murad- Retinol youth Renewal night cream

קרם לילה קליל שנספג בעור במהירות של מיורד, פורמולה פורצת דרך למלחמה בקמטים בזמן שישנתם. 270 ש”ח ל- 50 גרם.

Murad Retinol Youth Renewal Night Cream 50g
https://www.lookfantastic.com/murad-retinol-youth-renewal-night-cream-50g/11659695.html?affil=thggpsad&switchcurrency=ILS&shippingcountry=IL&gclid=CjwKCAjwlovtBRBrEiwAG3XJ-0B2dXWZ41O2YgBbjdy54y_AL9c9FZN1LV4ySh0taJUGrs8AouZ4uhoCRlUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

שניים המהמוצרים הכי ידועים שיצאו בשנתיים האחרונות, הראשון אני משתמשת בשנה האחרונה, אחריו מוצר נוסף שמעניין לנסות.

Sunday Riley-Luna sleeping oil💥💟

הזכרתי אותו פעם פעמיים בעבר, מוצר רטינול אייקוני שהצליח במידה מסחררת ואחרי שימוש ארוך אני יכולה לומר בבטחון שאני מצטרפת להסכמה הכללית. אפשר לראות שהבקבוק כחול כהה אטום שמונע מאור לחדור לתוכו, יש לו טפטפת, כלומר השימוש בנוזל הוא ממש חסכוני וצריך שלוש טיפות בס”כ, כך שזה לא מפתיע שזה מחזיק שנה כמעט. יקר כ- 350 ש”ח ל- 35 מי”ל (אפשר לקנות 15 מ”יל בחצי הסכום הזה). מבחינתי, זה טיפול הלילה שלי, לא צריך סט שלם של מוצרי טיפוח ללילה :מסירים את האיפור עם קלינסר כלשהו, מורחים והולכים לישון. אני יכולה להעיד שלאורך השנה אפשר לראות השפעה משמעותית של החומר על העור. בהחלט מומלץ. מזכירה שקנייה באתרים בריטיים מורידים את המעמ בקופה.https://www.cultbeauty.co.uk/sunday-riley-luna-sleeping-night-oil.html

Sunday Riley Luna Sleeping Night Oil
LUNA -מתאים לבעלי עור יבש

Drunk Elephant- A-Passioni retinol cream

המותג הכי מפורסם בשנים האחרונות, הקדשתי לו פוסט שלם. כל תכשיר שהחברה משיקה מייד הופך לבסט סלר. ולא מדובר במחירים זולים. הקרם יצא לפני מספר חודשים ואין אושיית רשת שלא דיברה קנתה הזכירה אותו ברשתות. מוצר שמאוד מסקרן לנסות, הוא ברשימה שלי.https://www.cultbeauty.co.uk/drunk-elephant-a-passioni-retinol-cream.html

האופציות היקרות

שתיים מבין מותגי הטיפול היוקרתיים בשוק היום: Omorovieza – חברה הונגרית שמפורסמת מאוד במיסט ההונגרי שלה -תרסיס לחות מדהים לפנים, ניסיתי גם את הבלאם לפנים- משחה לניקוי הפנים שרוצים להשתמש בה לכל הגוף אם זה לא היה כל כך יקר… קרם הלילה עולה כ 600 ש”ח, הכמות ענקית 50 מ”יל. מה שאני פחות אוהבת זה המיכל. כשיש פתח כזה גדול זה גם לא הגייני וגם כמובן הכמות לא מדודה בהשוואה למיכל עם משאבה שמאפשרת להוציא חומר באופן מבוקר ומדוד.

omorovicza – קרם יוקרתי
https://www.strawberrynet.com/he-il/omorovicza-rejuvenating-night-cream-50ml-1-7oz/226840/

Chantecaille

החברה הנוספת- שאנטיקיי כך מבטאים את השם, אם תהיתם. חברה צרפתית, עם שם שנשמע לי יפני,בבעלות משפחתית שעוסקת גם בפילנתרופיה כמו הצלת חיות הבר באפריקה. עדיין לא ניסיתי אף מוצר שלה. מחיר וכמות דומים למוצר הקודם.

https://www.strawberrynet.com/he-il/chantecaille-retinol-intense-50ml-1-7oz/184135/

להתראות🚶‍♀️

מיכל

1 מחשבה על “כל מה שרצית לדעת על :RETINOL BEST CREAMS”

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: